DOBRO DOŠLI U MILANO!

Od 1960. Centar turističkih vodiča Milana sa svojim licenciranim vodičima organizira vaše posjete i dočekuje vas u gradu sa svojim iskustvom, entuzijazmom i znanjem.

NAŠA POVIJEST

Sve etape koje su obilježile povijest naseg Centra.

DANAS

U poslovnici ispred Dvorca Sforza (Castello Sforzesco), gdje smo u bliskom kontaktu s umjetnosti i povijesti grada, a prije svega sa sve brojnijim turistima koji posjećuju Milano. Mijenjaju se turisti, njihovi interesi i porijeklo, ali se Centro Guide Milano prilagođava promjenama, novim turama i aktivnostima.

2015

EXPO

2015. je bila uistinu iznimna godina: zahvaljujući EXPO-u koji nas je angažirao radi obilaska paviljona u Rho i u gradu, u gotovo svako doba dana i noći, realizirano je više od 5400 usluga naših članova

2011

POZIV U PALAČU

Posjetitelje vodimo u bogatu riznicu Palazzo Anguissola Antona Traversi, Palazzo delle Colonne i Ca 'de Sass u sklopu inicijative "Poziv u palaču" koju organizira Banca Intesa dok također za Intesu, u Opatiji Chiaravalle, govorimo o ljepotama restauriranog interijera freski.

2006

PRISTUPAČNI TURIZAM

Centro Guide Milano je također aktivan u socijalnom radu. Naši članovi sudjeluju na tečaju "Pristupačni turizam" u organizaciji udruge AIAS., na kojem rade itinerere za osobe s invaliditetom na glavnim mjestima u gradu, a zatim ih testiraju s grupama svih dobnih skupina.

2000

MONUMENTALNO GROBLJE

Surađujemo s Općinom Milano i izdavačem Silvana Editoriale za razglede nedjeljom obilaskom Monumentalnog groblja, pravi muzej skulptura na otvorenom.

1996

NASTAVNE AKTIVNOSTI

Kulturni sektor Pokrajine Milano traži suradnju od CGM-a za razglede izložbi “Tiepolo u Milanu”, “Milano Déco”, “Bramante i njegov krug”.

Naši članovi sudjeluju na nastavnim aktivnostima u sklopu tečaja Europskog socijalnog fonda za "Operatere kulturnog turizma u Lombardiji".

1990

SJEDIŠTE U PALAČI ARENGARIO

U tom desetljecu naše sjedište je u Arengariju. Radi se u uredu s pogledom na tornjeve katedrale. Osjećamo se privilegirano jer smo i u bliskom kontaktu s APT-om, uredom za promicanje turizma pokrajine Milano. Uskoro naše sjedište postaje Muzej 1900-te, a mi se selimo nekoliko koraka dalje: na Piazza del Duomo u poznati prostor "Cobianchi".

1980

OPĆINA MILANO

80-tih CGM je surađivao s Općinom Milano u organiziranju razgleda gradu za građane Milana koji su ostalu u gradu tijekom praznika. Od 90-tih tako nastaju “umjetnički razgledi”, prva kulturna ponuda u Milanu.

1970

PRVI KORACI

U tom desetljeću pojam vodič još nije bio definiran, CGM nema stalni ured i aktivno tajništvo, ali već radi na stvaranju suradnje s institucijama i turističkim agencijama.

1960

POČETAK 

1960-te počinje naša povijest. Nastaje prva udruga turističkih vodiča, kasnije službeno potvrđena pred javnim bilježnikom. Prvi se članovi samopromoviraju turistima na strateškim točkama u gradu: crkvenom dvorištu katedrale Duomo, Monumentalnom groblju, Slavoluku mira i daju informacije o hotelima i restoranima.

hrHrvatski